Strona główna Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Medialne doniesienia na temat wybuchów butli gazowych brzmią niezwykle groźnie” „W jednym z budynków w Białej Podlaskiej doszło do wybuchu butli z gazem. 45-latek z ponad 80-procentowymi poparzeniami ciała został zabrany do szpitala. Niestety, zmarł następnego dnia”; „Dwie osoby zostały poparzone w wyniku wybuchu butli gazowej w tzw. kuchni letniej na jednej z posesji w Ryjewie (woj. pomorskie)”. Tymczasem wystarczy przestrzegać zasad, aby uniknąć tak poważnych konsekwencji.

Butla gazowa nie spełniająca norm, nie poddana procesowi legalizacji, bez sprawdzenia szczelności, po upływie terminu badania okresowego – to prawdziwa tykająca bomba zegarowa. Dlatego też podstawową zasadą jest zaopatrywanie się w butle tylko u sprawdzonych dystrybutorów, którzy restrykcyjnie przestrzegają norm i procedur napełniania butli.

Butle GreenGas – zanim opuszczą jedną z firmowych rozlewni poddawane są wielu procesom mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników. Kupując więc zieloną butlę z hologramem można mieć pewność, że produkt sprawdzony, bezpieczny, legalny – z gazem najwyższej jakości.

Niestety, w Polsce od wielu lat istnieje tzw. szara strefa  czyli rynek nielegalnego napełniania butli. Bywa, że cena takiej butli jest niższa niż butli GreenGas. Wyjaśnienie tego jest bardzo proste:  firmy działające nielegalnie nie ponoszą kosztów związanych z regeneracją i legalizacją butli, a to oznacza, że produkt bez atestów i niesprawdzony. Po prostu niebezpieczny.

Żeby mieć pewność, że butla, którą kupujemy do domu jest bezpieczna, trzeba zwrócić uwagę, czy na zaworze butli jest dodatkowa folia z hologramem. Tylko jej obecność daje pewność, że butla jest legalne i bezpieczna.

Instrukcja jak podłączyć prawidłowo butlę.

Oddział Rzeszów:

GreenGas Podkarpacie Sp. z o.o.

ul. Jachowicza 1, Rzeszów

rzeszow@greengas.pl

Telefon: 17 85 440 38, 606 466 363

Szczegóły

© 2018 GreenGas | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: BigCom