Wspólny wypoczynek i komfortowy pobyt na świeżym powietrzu nawet podczas chłodnych wieczorów zapewnią właściwości gazu płynnego w butlach GreenGas, a jakość i solidność wykonania butli spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki bezwonnemu, czystemu i powolnemu procesowi spalania gaz płynny sprawdza się doskonale przede wszystkim w kuchenkach gazowych. Gaz jest często wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń, zapewniając komfortowe warunki mieszkania dla siebie i swoich najbliższych.
Zielone butle dla całej rodziny? Oczywiście.
Butli gazowych w polskich domach najczęściej używa się do gotowania. Ale spotkać je też można w ogrodach i na tarasach, podłączone do parasoli grzewczych lub grillów ogrodowych oraz w domach letnich – do promienników ciepła dogrzewających nas w chłodne wieczory.
Ogrodowe parasole grzewcze
Parasole grzewcze zasilane gazem płynnym z butli gazowych do niedawna można było spotkać jedynie w ogródkach restauracyjnych. Dziś coraz częściej stoją w ogrodach i na tarasach przy domach jednorodzinnych. Korzystanie z nich umożliwia przesiadywanie na tarasie lub w ogrodzie w chłodne wieczory wiosną i późną jesienią. Emitują promieniowanie podczerwone odbierane przez organizm jako ciepło. Dlatego osoby przebywające w ich pobliżu odczuwają temperaturę 18-20°C, mimo że jest chłodniej.
Promieniowanie cieplne nie ogrzewa powietrza, ale przenika przez nie tak samo jak promieniowanie słoneczne. Dopiero w zetknięciu z przedmiotami czy organizmami żywymi zamienia się w energię cieplną. Parasole grzewcze są wyposażone w mechanizm piezoelektryczny do zapalania palnika, zabezpieczenie zapłonu i regulator przepływu gazu pozwalający dostosować moc promieniowania do temperatury zewnętrznej. Niektóre modele mają także zabezpieczenie zapewniające odcięcie dopływu gazu, gdy parasol nagle się przechyli lub przewróci. Urządzenia te, w zależności od ustawionej mocy palnika, zużywają od 0,23 do 0,98 kg gazu w ciągu godziny Parasole grzewcze mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo. Ważą ok. 18 kg, ale wyposażone są w kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie urządzenia. Za pomocą kotew możne je na stałe przytwierdzić do podłoża.
Ogrzewacze i promienniki
Ogrzewacze i promienniki gazowe są często używane do miejscowego ogrzewania w domkach letniskowych. Działają tak samo jak parasole grzewcze – emitują promieniowanie podczerwone odbierane jako ciepło.Największą zaletą takiego ogrzewania jest możliwość skierowania strumienia ciepła tylko w to miejsce, które chcemy ogrzać. Urządzenia te mają małą bezwładność cieplną układów ogrzewania – promienniki, podobnie jak oświetlenie elektryczne, dają pożądany efekt natychmiast po włączeniu. Atutem takiego ogrzewania jest również to, że nie powoduje ono cyrkulacji powietrza, a tym samym unoszenia kurzu i pyłu.
Uwaga! Ogrzewaczy oraz promienników nie można zasłaniać firanami, zasłonami lub meblami. Nie można ich także ustawiać blisko ścian wykonanych z materiałów łatwopalnych.
Promienniki gazowe. Montuje się je bezpośrednio na butli, przykręcając do uchwytu kołnierza zbiornika. Są małe i niewiele ważą (ok. 2,5 kg). Moc promiennika reguluje się za pomocą pokrętła zwiększającego lub zmniejszającego strumień gazu. Ogrzewacze gazowe. Są to urządzenia, w obudowie których znajduje się miejsce do umieszczenia butli z gazem. Ogrzewacze mają zwykle trzy stopnie regulacji, zapalacze piezoelektryczne, termoelektryczne zabezpieczenie odcinające dopływ gazu, gdy ten się ulatnia, oraz zabezpieczenie wyłączające urządzenie przy zbyt dużej zawartości CO2 w pomieszczeniu.
Uwaga! Miejsce, w którym znajduje się promiennik lub ogrzewacz gazowy, musi być dobrze wentylowane. Jeśli spaliny powstające podczas spalania nie są usuwane na zewnątrz przewodem wentylacyjnym, pozostają w pomieszczeniu, w którym stoi urządzenie.
Grille gazowe
Grillować można nie tylko w tradycyjny sposób – z użyciem węgla drzewnego, ale także korzystając z urządzenia zasilanego gazem z butli. Grille gazowe zyskują popularność między innymi dlatego, że podczas pieczenia nie powstaje drażniący dym.
Użytkowanie.
Grille gazowe są łatwe w uruchomieniu i obsłudze – wystarczy przekręcić kurek i zapalić gaz. Aby jednak bezpiecznie z nich korzystać, warto zastosować się do następujących wskazówek:
Ciśnienie napełnianych gazem butli wynosi w Polsce 3700 Pa. Możemy więc podłączać tylko grille przeznaczone do sprzedaży na polskim rynku. Korzystając z grilla kupionego na przykład w Niemczech, doprowadzimy do szybszego zużycia się urządzenia i gorszej pracy palnika. Ważnym elementem grillowania na gazie są kamienie lawy wulkanicznej. Włożone pod ruszt, pomagają zachować jednolity żar wymagany dla równomiernego pieczenia. Kamienie lawy nie są przeznaczone do każdego rodzaju grillów gazowych – nie używa się ich w urządzeniach wykorzystujących do rozproszenia ciepła specjalne deflektory.
Aby potrawy przygotowane na grillu gazowym miały charakterystyczny zapach i aromat mięsa, na ruszcie można położyć małe kawałki drewna z drzew owocowych moczonego wcześniej w wodzie przez kilka godzin.
Caravaning
Dla miłośników caravaningu – wolnych, spontanicznych i pełnych energii – liczy się każdy kilogram! Dlatego też butla light jest tak popularna wśród osób planujących wakacje z przyczepą. Butle typu light to zaledwie 15kg, które dodatkowo obciąża Twoją przyczepę zamiast tradycyjnych 23kg. A zabierając ze sobą dwie butle, zaoszczędzisz nawet do 16kg!
Nowość na polskim rynku – innowacyjne rozwiązanie dla caravaningu.
Kamperfit jest nowoczesnym produktem dostosowanym specjalnie do segmentu caravaningowego, które:
Produkt dostępny w wybranych Autoryzowanych Serwisach firmy Wogis.
ul. Jachowicza 1, Rzeszów
Telefon: 17 85 440 38, 606 466 363
Szczegóły