Gaz płynny w butlach GreenGas rozwiązuje problem zasilania wózków widłowych. Może być stosowany do wszystkich typów wózków, zarówno oryginalnie jak i wtórnie przystosowanych do zasilania gazem płynnym. GreenGas zaleca stosowanie gazu płynnego do napędu wózków widłowych (FLT z angielskiego Forklift Truck) mając na uwadze zarówno względy ekonomiczne jak i ekologiczne. Wózki widłowe są najbardziej rozpowszechnionym środkiem transportu wewnętrznego. Wózki napędzane gazem płynnym znajdują zastosowanie w wielu branżach i sektorach np.: transport, przeładunek, spedycja, magazyny , zakłady produkujące żywność ,hurtownie/ giełdy towarowe , centra przemysłowe ,składy materiałów budowlanych, lodowiska i wielu innych.
Wózki widłowe zasilane gazem płynnym oferują funkcjonalności robocze i zalety ekonomiczne, które czynią z nich idealne rozwiązanie do transportu surowców. Najczęstsze powody, dla których wybierane są wózki widłowe zasilane gazem płynnym to:
- Ekologiczność: LPG jest paliwem nietoksycznym, o czystym spalaniu, umożliwiającym bezpieczne zasilanie wózków widłowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Przy zasilaniu LPG nie ma strat wynikających z wycieków czy parowania do atmosfery.
- Bezpieczeństwo: zbiorniki, przewody paliwowe i podzespoły gaźnika wózków widłowych zasilanych LPG spełniają lub przekraczają surowe wymogi techniczne. W razie wypadku wbudowane zabezpieczenia automatycznie odcinają dopływ paliwa.
- Wszechstronność: Wózki widłowe zasilane LPG można wykorzystywać wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. LPG jest paliwem umożliwiającym największą mobilność: butle można przenosić i przechowywać praktycznie w każdym miejscu na terenie roboczym.
- Moc: Wózki widłowe zasilane LPG zachowują 100 procent mocy przez cały czas pracy. Mogą na pełnej mocy pchać i ciągnąć ciężkie ładunki, także na podjazdach i zjazdach, przez dłuższy czas i z wyższymi prędkościami przejazdu niż elektryczne wózki widłowe.
- Łatwość tankowania: Tankowanie wózków widłowych zasilanych LPG trwa bardzo krótko, w porównaniu z wózkami zasilanymi gazem ziemnym i elektrycznymi.
- Ekonomiczne: Z inwestycyjnego punktu widzenia wózki widłowe zasilane LPG pozwalają sprostać potrzebom transportu materiałów w sposób ekonomiczny. Koszty użytkowania wózków widłowych na LPG w całym cyklu użytkowania są niższe niż w przypadku wózków elektrycznych, zasilanych olejem napędowym czy benzyną.
- Niskie koszty konserwacji: LPG wytwarza mniej osadów silnikowych niż benzyna i olej napędowy, co prowadzi do obniżenia kosztów konserwacji. Silniki na propan zazwyczaj pracują do dwóch razy dłużej niż silniki benzynowe.
- Stały poziom wydajności – dzięki zastosowaniu LPG można poradzić sobie z takimi problemami jak strome podjazdy czy nierówny teren. W przypadku wózków na propan stała wydajność jest gwarantowana.
- Efektywność czasowa – w przeciwieństwie do wózków widłowych zasilanych z akumulatorów, w przypadku LPG nie ma potrzeby doładowywania, dzięki czemu unika się przestojów w pracy. Oszczędza się na kosztach pracy i ogranicza ryzyko powstania obrażeń u pracowników.Umożliwiając nieprzerwaną pracę przez niemal 24 godziny na dobę, LPG wyróżnia się jako wiodący konkurent w branży wózków widłowych.
- Efektywność kosztowa – w porównaniu z innymi dostępnymi źródłami energii zastosowanie w wózkach widłowych gazu LPG to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań.Możliwe jest uzyskanie poważnych oszczędności.
- Niskie koszty konserwacji – LPG jest paliwem o czystym spalaniu, co oznacza mniejsze zużycie świec zapłonowych i innych podzespołów, a więc wózki widłowe są łatwiejsze w konserwacji a koszty części zamiennych radykalnie się obniżają.
Najczęstsze powody, dla których wybierane są wózki na LPG, wynikające z porównania właściwości różnych typów wózków.
Jakość gazu:
Gaz jakim są napełniane butle spełnia autogazową normę EN 589. Aktualne raporty jakości gazu do pobrania na naszej stronie